NOVINKY

arr3Novinka č.1 - Dámsky parfém : ADRIANA ROSE de YODEYMASviežosť bergamotky a elegancia ruže zvýrazňujú vanilkové pozadie tohto moderného a nadčasového... arr3Novinka č.2 - Dámsky parfém : LÉAU BERLUE de YODEYMAJemné citrusové a kvetinové tóny tohto parfumu evokujú príjemný pocit nehy a... arr3Novinka č.3 - Dámsky parfém : BLACK ELIXIR de YODEYMAIntenzívna vôňa kávy a sladká zmes likéru s vanilkou tvoria tento záhadný a zmyselný... arr3Novinka č.4 - Dámske parfémy ESSENSDámske parfémy ESSENS   Parfémy ESSENS vznikajú predovšetkým s dôrazom na najvyššiu možnú kvalitu....

KONTAKTY

Michelle Sabao
Dunajská 24
811 08, Bratislava 1
tel: 0948 603 500
napíšte nám

ANKETA

Ako sa vám páčia tieto stránky?

Veľmi :) 37% Ide to 26% Nie príliš 18% Vôbec 19%

STAROSTLIVOSŤ O TOVAR

Starostlivosť o tovar

 

Ošetrenie a údržba kabelky


Vážený zákazník, venujte prosím pozornosť nasledujúcim informáciám:


Správne používanie kabeliek

KABELKY POUŽÍVEJTE IBA NA ÚČEL, NA KTORÝ SLÚŽIA A NEPREŤAŽUJTE ICH!

Kabelka je výrobok, ktorý je určený na prenášanie ľahkých vecí (napr. peňaženka, kľúče, mobil, okuliare, malé kozmetické a hygienické predmety, drobné časopisy, cukríky, žuvačky, keksíky a pod..., nie ťažké knihy alebo celý nákup!!). Kabelka nie je určená k noseniu ťažkých a objemných premetov!!!

KABELKA NIE JE NÁKUPNÁ TAŠKA, ANI  ŠKOLSKÁ TAŠKA!

 

Upozornenie: Nosnosť kabelky je maximálne2 -3 kg (podľa typu kabelky)

 

Výrobky nepreťažujte nad povolenú hmotnosť!:
0,5 kg – spoločenské kabelky
1 kg – kabelky, kabely a tašky na bežné nosenie
2 kg – plážové kabely či tašky, detské vaky
5 kg – pracovné kabely a aktovky
10 kg – športové a cestovné kabely a tašky

 

Preťažovanie kabeliek môže viesť k popraskaniu uší alebo inému poškodeniu konštrukcie uší kabelky, ďalej k vytrhnutiu, vypáraniu alebo popraskaniu úchytov uší kabelky alebo k prasknutiu či poškodeniu kovových karabín na ušiach kabelky. Závady, ktoré vzniknú kvôli preťažovaniu kabelky alebo kvôli mechanickému poškodeniu podšívky kabelky, vedú k zamietnutiu reklamácie z dôvodov nedodržania zásad účelovosti pri používaní výrobku. Pre prenášanie ťažších a objemnejších predmetov nepoužívajte kabelky, ale nákupné tašky alebo využívajte cestovné tašky, aktovky, ktoré k tomuto účelu konštrukčne prispôsobené.

Kabelka tiež nie je určená pre nosenie ostrých predmetov (nožnice, nože), ktoré môžu pretrhnúť alebo prerezať podšívku.

Kabelky chráňte pred mechanickým poškodením. Jedná sa predovšetkým o poškodenie spodných častí kabelky, exponovaných miest na bokoch kabelky alebo aj vnútorných častí kabelky odrením či poškriabaním o iné predmety. Môže ísť o poškriabanie o súčasti vášho odevu (kovové pásky, hodinky, náramky, puzdrá na mobilné telefóny, spony čižiem, a pod), resp. o poškriabanie o iné materiály (múry, ploty, dopravné prostriedky, nábytok, a pod).

Dajte tiež pozor pri odkladaní kabelky na drsné povrchy, ktoré môžu zničiť spodok kabelky. K mechanickým komponentom kabelky (zipsy) sa správajte primeraným spôsobom. Zipsy zatvárajte a otvárajte plynule bez trhavých pohybov a bez použitia veľkej sily. Mechanické poškodenie kabelky (vrátane zipsov) je dôvodom pre zamietnutie reklamácie.

Kabelky zbytočne nevystavujte prudkému dažďu alebo inému agresívnemu prostrediu. Napr. úplné premočenie kabelky môže trvalo poškodiť jej vzhľad a deformovať tvar. Navyše takmer každá useň je dofarbovaná do žiadúceho odtieňu, čo môže pri nadmernom prevlhnutiu spôsobovať čiastočné zafarbovanie. To platí i pri nadmernom kontakte s ľudským potom.

K eliminácii týchto efektov  odporúčame špeciálne prípravky - pozri ošetrovanie a údržba kabeliek.

Kabelka z lakovanej usne zase nie je vhodná do silného mrazu, pri ktorom môže dôjsť k popraskaniu vrchného materiálu. Výrobca nenesie zodpovednosť za zmeny vrchného materiálu kabelky vplyvom nevhodných klimatických podmienok, preto podobné závady budú v reklamačnom konaní zamietnuté z dôvodov nedodržania zásad účelovosti pri používaní výrobku. Dajte tiež pozor pri prenášaní agresívnych látok (tekutá kozmetika, laky,  parfumy, nápoje, a pod), ktorých vyliatie vo vnútri kabelky môže nenávratne poškodiť podšívku kabelky.

Sýte a tmavé odtiene brúsenej usne môžu čiastočne púšťať farbu. Táto situácia je tiež pravdepodobnejšie pri prevlhnutí kabelky. Neodporúčame preto nosiť tmavé kabelky z brúsenej usne priamo na bielom oblečení z dôvodov možného mierneho zafarbenie tohto oblečenia.

Kabelky skladujte oddelene od seba tak, aby nedošlo k migrácii farieb (tzv. aby sa napríklad na svetlé kabelky neotlačila farba iných tmavších kabeliek). Kabelky preto uschovávajte v igelitových alebo textilných sáčkoch, odporúčame ich tiež vypchať. Dbajte na to, aby nedošlo k pokrčeniu, preloženiu alebo iným deformáciám, ktoré môžu poškodiť vrchný materiál kabelky.

Ošetrovanie a údržba kabeliek


Na výrobu kabeliek sa používa široký sortiment materiálov od mnohých druhov usní až po materiály syntetické a textil. Prevažujúci materiál kabelky je vyznačený na každej visačke kabelky, príp. je zvýraznený v názve kabelky. Podrobnejšie informácie o použitom materiáli kabelky (alebo kombináciu materiálov) Vám poskytne predávajúci.

Syntetické materiály (plasty, koženky) - Tieto materiály často pripomínajú svojím vzhľadom useň (kožu), ale ich vlastnosti nedosahujú kvalitu prírodných usní. Plastové súčasti kabeliek a kabelky z koženky, ktoré sú farbené na povrchu sú veľmi náchylné k mechanickému poškodeniu. Pri tomto poškodení dochádza k zodretiu farby na povrchu a k presvitaniu pôvodnej farby materiálu. Umývajte ju vlhkou handričkou s pridaním slabo koncentrovaným saponátovým roztokom a utrite do sucha. Zásadne sa nepoužívajú rozpúšťadla alebo iné agresívne chemikálie, krémy ani leštidla. Kabelky neperte, nesušte na tepelných zdrojoch, či priamom slnku. Po premočení utrite kabelku dosucha a nechajte pozvoľna usušiť pri izbovej teplote.

Nosnosť kabelky záleží od jej veľkosti, tvaru a pevnosti materiálu. Hmotnosť obsahu v kabelke musí byť priamo úmerná typu výrobku a pevnosti materiálu.

Pryž (guma) - Umývajte vlhkou handričkou s prídavkom saponátu a utrite do sucha. Nosnosť kabelky záleží od jej veľkosti, tvaru a pevnosti materiálu. Hmotnosť obsahu v kabelke musí byť priamo úmerná typu výrobku a pevnosti materiálu

 

Textilné  materiály

Kabelky z textilného materiálu nie sú vhodné na používanie v dažďovom počasí. Vyhýbajte sa premočeniu výrobkov tzv. (spoločenské kabelky a pod.), aby nedošlo k farebným zmenám materiálu kabelky. Ošetrujeme ich nasucho jemnými krúživými pohybmi kefkou, čistiacimi sprejmi na textil, ktoré okrem iného zamedzia ušpineniu, mastné škvrny odstráňte čističom škvŕn na textil. V žiadnom prípade kabelku neperte!

Nosnosť kabelky záleží od jej veľkosti, tvaru a pevnosti materiálu. Hmotnosť obsahu v kabelke musí byť priamo úmerná typu výrobku a pevnosti materiálu


Prútený materiál - Kabelky či tašky, ktoré obsahujú prútený materiál majú zvýšenú citlivosť na vlhko. Po premočení je potrebné ich nechať voľne usušiť. Prípadné znečistenie pretrite kefkou namočenou v mydlovej vode s octom a nechajte voľne usušiť. K odstráneniu nečistôt nepoužívajte chemické rozpúšťadlá ani riedidlá. Chráňte pred tepelným zdrojom. Po premočení je možnosť uvoľnenia pleteného materiálu.  Je potrebné ich chrániť pred preťažovaním, nakoľko prútený materiál sa môže začať uvoľňovať. Nosnosť kabelky záleží od jej veľkosti, tvaru a pevnosti materiálu. Hmotnosť obsahu v kabelke musí byť priamo úmerná typu výrobku a pevnosti materiálu.

 

Useň  (kožené produkty)

Useň je prírodný materiál s premenlivou kresbou, ktorá potvrdzuje jej prírodný charakter. Useň nie je odolná voči agresívnym klimatickým javom (silný dážď, silný mráz), preto o usňovú kabelku je nutné sa neustále starať. Usňovú kabelku je preto vhodné pred prvým použitím ošetriť vhodným krémom alebo impregnáciou, čím sa vytvorí účinná ochrana proti premočeniu. S ohľadom na frekvenciu používania koženej kabelky je vhodné impregnáciu po určitej dobe opakovať. KABELKY Z USNE NIKDY NEPERTE!
Dbajte na to, aby sa tieto výrobky nepremáčali.

Hladká useň je useň s jemne štruktúrovanými a malými pórmi. Hladkú useň čistíme vhodným kefkou, navlhčenou mäkkou handričkou alebo čistiacimi prostriedkami, ktoré sú vhodné pre čistenie koženej galantérie, nie prípravky na obuv. Suchú useň ošetrite krémom požadovaného odtieňa a vyleštite. Pre občasnú údržbu možno použiť aj samoleštiace hubky.

Ak dôjde k premočeniu, dbajte na včasné vysušenie (nikdy nie v blízkosti silného zdroja tepla alebo na priamom slnku) a nakrémovanie krémom pre príslušný druh usne a typ jej povrchovej úpravy. Príp. rozdiely v zafarbenie materiálu sú charakteristickým znakom prírodnej kože a nie sú predmetom reklamácie. Sýte a pastelové farby usne môžu po istej dobe užívania zosvetliť, rovnako ako biela farba môže po istej dobe mierne zožltnúť. Tomu sa dá čiastočne zabrániť používaním bezfarebného krému.

Lakovaná useň – je hladká useň s lesklým povrchom, ktorý je veľmi chúlostivý na mechanické poškodenie, chemické vplyvy, vlhkosť a vysoké či príliš nízke teploty. Výrobky preto dlhodobo nevystavujte extrémnym teplotám a priamemu pôsobeniu slnečného tepla. Kabelku ošetrujte špeciálnymi prípravkami na lakované usne, ktoré pomáhajú uchovať pružnosť lakovanej vrstvy.

 

Povrstvená useň - je useň, ktorá má na povrchu nanesenú či pripojenú vrstvu fólie alebo plastu. Má podobné vlastnosti ako laková useň. Tento materiál utrite vlhkou handričkou a utrite do sucha alebo používajte prostriedky určené k ošetreniu syntetických materiálov. Nosnosť kabelky záleží od jej veľkosti, tvaru a pevnosti materiálu. Hmotnosť obsahu v kabelke musí byť priamo úmerná typu výrobku a pevnosti materiálu.

 

Vlasová useň (nubuk, velúr - semiš) je useň brúsená po líci alebo rube. Vlasovú useň čistite gumovou kefkou na semiš. Vlasovú useň nikdy nekrémujte! Ošetrujte vhodnými impregnačnými prípravky v sprejoch určené pre tento typ usne. Tieto prípravky oživujú farbu a môžu byť farebné alebo bezfarebné. Dôležité je ošetrenie vlasových usní vhodnou impregnáciou zvyšujúcou odolnosť proti vode. Nosnosť kabelky záleží od jej veľkosti, tvaru a pevnosti materiálu. Hmotnosť obsahu v kabelke musí byť priamo úmerná typu výrobku a pevnosti materiálu.

Dôležité !!!

Mokrý výrobok z kože treba nechať voľne vysušiť pri izbovej teplote, nikdy nie na priamom slnku alebo na tepelnom zdroji. Pri čistení v žiadnom prípade nepoužívajte chemické rozpúšťadlá ani riedidlá.
Pri nákupe zvážte na aký účel budete kabelku používať – každodenné nosenie, spoločenské, nákupné, športové, či cestovné. Nepreťažujte ich – hmotnosť obsahu musí byť úmerná typu výrobku a pevnosti použitého materiálu. Ak výrobok dlhšie nepoužívate, snažte sa zachovať jeho tvar vyplnením (papierom) a uložením do proti prachového obalu.

 

Spôsob odstránenia škvŕn od vody:

  • navlhčite parou, príp. jemným rozprašovačom
  • nevytierajte a nechajte pozvoľne uschnúť
  • vytrite vlhkou hubkou a nakrémujte krémom, ktorý zodpovedá odtieňu výrobku
  • useň môže stmavnúť, ale škvrny budú odstránené

Na odstraňovanie škvŕn od vody existujú  špeciálne prípravky. Podľa intenzity používania ošetrite 2-3 krát ročne krémom, ktorý zodpovedá odtieňu produktu.
Škvrny od pera odstránite vatovou tyčinkou namočenou v zmesi lieh+voda (1:1), mastné škvrny (čerstvé) posypte magnezitom alebo kriedovým prachom a nechajte 24 hodín pôsobiť.
Produkty zo semišu a nubuku sú obzvlášť citlivé na premočenie, čo sa môže prejaviť odfarbením na časti vlasu.

 

UPOZORNENIE:
Nový výrobok používajte tak, aby nedochádzalo k jeho znečisteniu alebo rýchlemu opotrebeniu. Po použití výrobok odložte tak, aby sa zachoval jeho tvar.
Nerovnomerná kresba líca, čiastočná rozdielnosť farebného odtieňa a prírodné významné znaky (jazvy, vrásky) nie sú vadou, ale zdôrazňujú prírodnosť usne, lyka a prútia.
Kabely, kabelky, aktovky, tašky a peňaženky sú vyrábané z rôznych materiálov a každý z nich má svoje špecifické vlastnosti a spôsob údržby.


Kovové ozdoby kabeliek môžu v priebehu užívania očierniť materiál kabelky. Pravidelným čistením materiálu zamedzíte trvalým farebným zmenám na výrobku.

 Zhrnutie návodu na ošetrenie kabeliek a tašiek v skratke :
1. Nový výrobok používajte tak, aby nedochádzalo k jeho znečisteniu alebo rýchlemu opotrebeniu, zachádzajte s ním šetrne
2. Po použití výrobok odložte tak, aby sa zachoval jeho tvar, je vhodné kabelku vypchať.
3. Kabelky neperte!
4. Dbajte na to, aby sa výrobky nepremáčali
5. Jednotlivé materiály ošetrujte špeciálnymi prípravkami určenými na starostlivosť a ochranu
6.  Pri čistení výrobku nešúchajte tvrdo dané znečistené miesto, aby nedošlo k vyblednutiu farby
7. Pri ostatných doplnkov – záleží od ponuky (peňaženky, opasky, atď ...) platí to isté ošetrenie podľa toho, z akého

materiálu daný produkt je
8. Hmotnosť obsahu v kabelke musí byť priamo úmerná typu výrobku a pevnosti materiálu
9. Nosnosť každej kabelky záleží od jej veľkosti, tvaru a pevnosti materiálu

Ošetrovanie kabeliek sa odporúča vykonávať v pravidelných intervaloch, keďže po istom čase daný prostriedok na ošetrenie stráca účinnosť. Impregnačný prostriedok sa neodporúča používať v menších uzavretých priestoroch, aby v prípade zlej manipulácie nedošlo k podráždeniu očí alebo dýchacích ciest. Pred použitím prostriedku na ošetrenie si dôkladne prečítajte jeho návod na použitie. Všetky prípravky na ošetrovanie jednotlivých materiálov si môžete zakúpiť v príslušných predajňach na to určených, ako napríklad v predajňach s kožennou galantériou, predajne s obuvou a pod.

 

Poškodenie výrobkov nedodržaním uvedených zásad nemôže byť predmetom reklamácie !!!

 

N2MwND